W niedzielę 29 stycznia 2012 roku na Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie zostały rozegrane 5. Zawody Modeli Halowych o Puchar Dyrektora MOSiR Krosno. Dla zawodników posiadających licencję AP były to zawody zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Wśród licznego grona modelarzy (77 zawodników w trzech grupach wiekowych) nie zabrakło oczywiście kolegów ze Słowacji.
W programie zawodów było po dziewięć lotów w kategorii F1N, rozłożonych na trzy tury oraz próby bicia rekordu hali w kategorii F1L.
Kilkukrotnie ustanawiany tego dnia rekord w kategorii F1N ostatecznie padł łupem Jerzego Bodaszewskiego ze Zręcina, którego model w ostatnim locie uzyskał czas 42,9 sekundy, a łączny czas trzech najlepszych lotów pozwolił zająć bardzo dobre trzecie miejsce (drugie wśród zawodników rywalizujących o Puchar Polski). Jerzy Bodaszewski prowadzi Koło Modelarskie w Szkole Podstawowej w Zręcinie a jego wychowankowie odnoszą sukcesy w zawodach w Polsce i na Słowacji. Również w niedzielę latali dobrze zajmując wysokie miejsca. Najlepiej spisał się Patryk Smuga zajmując czwartą lokatę.
Wyniki młodzik dziewczęta:
Lok | Imię i nazwisko | Klub | Runda zasadnicza | Runda finałowa | Suma z 3 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | Aleksandra Sawicka | Grodków | 29,0 | 29,0 | 29,0 | 29,0 | 32,1 | 30,7 | 31,0 | 32,3 | 32,9 | 97,3 |
2 | Iwona Olewnik | Kutno | 18,8 | 8,7 | 20,1 | 21,1 | 5,5 | 7,9 | 14,2 | 22,0 | 20,0 | 63,2 |
3 | Karina Sawicka | Grodków | 2,9 | 12,6 | 3,6 | 12,5 | 3,1 | 0,2 | 12,0 | 2,8 | 11,8 | 37,1 |
Wyniki młodzik chłopcy:
Lok | Imię i nazwisko | Klub | Runda zasadnicza | Runda finałowa | Suma z 3 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | Filip Majka | Bochnia | 26,8 | 23,7 | 25,8 | 32,6 | 28,7 | 36,5 | 33,8 | 12,8 | 33,1 | 103,4 |
2 | Mateusz Ból | Bochnia | 27,3 | 27,5 | 23,4 | 32,0 | 30,0 | 25,9 | 24,8 | 32,1 | 22,7 | 94,1 |
3 | Kamil Kiełczewski | Kutno | 18,6 | 22,1 | 30,2 | 28,7 | 30,1 | 27,1 | 29,0 | 20,5 | 32,1 | 92,4 |
4 | Patryk Smuga | Zręcin | 11,5 | 13,5 | 10,0 | 26,9 | 27,6 | 29,0 | 30,5 | 30,4 | 30,7 | 91,6 |
5 | Michał Ferlak | Chrzanów | 9,0 | 24,5 | 10,0 | 26,0 | 26,1 | 28,6 | 28,0 | 8,0 | 7,0 | 82,7 |
6 | Bartek Kopacz | Krosno | 16,8 | 14,0 | 21,8 | 27,4 | 22,5 | 28,9 | 20,5 | 25,3 | 5,4 | 81,6 |
7 | Dawid Smuga | Zręcin | 13,7 | 9,1 | 27,1 | 5,9 | 26,3 | 5,3 | 26,6 | 23,3 | 26,4 | 80,1 |
8 | Marcin Zaforemski | Zręcin | 22,7 | 19,5 | 11,0 | 14,6 | 27,9 | 23,2 | 25,2 | 16,6 | 4,0 | 76,3 |
9 | Maciej Jakubowski | Grodków | 19,2 | 20,4 | 20,7 | 22,1 | 20,0 | 6,0 | 22,8 | 24,5 | 26,8 | 74,1 |
10 | Marcel Paciorek | Bochnia | 22,7 | 24,4 | 24,5 | 15,6 | 14,2 | 25,1 | 2,6 | 2,7 | 12,8 | 74,0 |
11 | Augustyn Bobula | Tarnobrzeg | 21,0 | 17,0 | 24,2 | 25,3 | 20,9 | 22,4 | 7,3 | 5,2 | 4,3 | 71,9 |
12 | Mateusz Doczekalski | Tarnobrzeg | 25,0 | 16,5 | 22,8 | 8,4 | 6,9 | 11,4 | 21,0 | 4,0 | 22,6 | 70,4 |
13 | Paweł Żuławiński | Chrzanów | 11,9 | 8,3 | 14,7 | 6,7 | 27,8 | 9,2 | 9,8 | 7,1 | 26,7 | 69,2 |
14 | Michał Kotajny | Tarnobrzeg | 15,9 | 21,5 | 22,4 | 23,0 | 9,4 | 5,8 | 22,5 | 20,4 | 11,0 | 67,9 |
15 | Jakub Ból | Bochnia | 3,0 | 2,0 | 3,0 | 19,3 | 6,4 | 13,0 | 19,4 | 9,1 | 24,8 | 63,5 |
16 | Maciej Potempa | Chrzanów | 3,1 | 6,8 | 4,1 | 17,4 | 7,0 | 21,6 | 19,5 | 18,3 | 21,7 | 62,8 |
17 | Kacper Bułdyś | Tarnobrzeg | 16,8 | 7,1 | 17,4 | 21,4 | 20,6 | 10,7 | 13,1 | 9,3 | 19,6 | 61,6 |
18 | Daniel Dorko | Presov | 14,6 | 20,0 | 19,5 | 17,2 | 12,2 | 11,9 | 10,1 | 13,7 | 11,7 | 56,7 |
19 | Viliam Birkner | Presov | 2,4 | 2,7 | 10,2 | 0,2 | 10,5 | 16,6 | 17,1 | 13,9 | 15,7 | 49,4 |
20 | Paweł Stępień | Krosno | 8,7 | 5,2 | 7,3 | 18,5 | 4,7 | 19,0 | 4,5 | 2,6 | 11,5 | 49,0 |
21 | Michał Fiałkiewicz | Krosno | 12,7 | 15,0 | 5,5 | 14,9 | 15,7 | 7,3 | 13,7 | 6,3 | 14,7 | 45,6 |
22 | Grzegorz Uriasz | Krosno | 17,2 | 3,1 | 10,1 | 9,0 | 15,2 | 6,8 | 3,4 | 11,5 | 2,7 | 43,9 |
23 | Kamil Pęcak | Krosno | 11,7 | 8,0 | 9,0 | 7,1 | 7,0 | 7,1 | 12,3 | 3,1 | 9,3 | 33,3 |
24 | Bartłomiej Bodaszewski | Zręcin | 6,4 | 6,0 | 3,0 | 3,1 | 3,4 | 5,8 | 4,5 | 20,5 | 4,3 | 32,9 |
25 | Antoni Banaś | Krosno | 8,3 | 3,0 | 12,0 | 10,7 | 7,9 | 7,9 | 2,6 | 2,7 | 7,5 | 31,0 |
26 | Jakub Pęcak | Krosno | 8,5 | 4,4 | 8,6 | 6,4 | 3,6 | 6,3 | 5,8 | 2,0 | 5,8 | 23,5 |
Wyniki junior dziewczęta:
Lok | Imię i nazwisko | Klub | Runda zasadnicza | Runda finałowa | Suma z 3 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | Natalia Bilewicz | Suwałki | 23,9 | 25,5 | 23,8 | 25,3 | 24,0 | 24,1 | 25,9 | 24,5 | 24,9 | 76,7 |
2 | Anna Krzywicka | Suwałki | 12,0 | 21,5 | 23,0 | 21,0 | 24,0 | 21,7 | 18,9 | 13,6 | 20,7 | 68,7 |
3 | Anna Mojak | Krosno | 7,7 | 16,3 | 2,3 | 3,4 | 15,8 | 17,1 | 11,6 | 7,0 | 15,6 | 49,2 |
Wyniki juniorzy:
Lok | Imię i nazwisko | Klub | Runda zasadnicza | Runda finałowa | Suma z 3 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | Bartłomiej Skibicki | Suwałki | 33,9 | 12,0 | 4,0 | 26,3 | 30,2 | 26,2 | 32,3 | 32,4 | 28,5 | 98,6 |
2 | Eryk Trela | Tarnobrzeg | 30,0 | 6,5 | 10,0 | 31,7 | 33,4 | 31,2 | 25,6 | 27,3 | 33,0 | 98,1 |
3 | Bartłomiej Bilewicz | Suwałki | 23,4 | 27,5 | 27,5 | 28,0 | 28,0 | 28,1 | 29,1 | 32,8 | 35,0 | 96,9 |
4 | Patryk Stępień | Tarnobrzeg | 28,9 | 29,5 | 30,6 | 30,0 | 34,0 | 30,2 | 31,0 | 30,7 | 29,8 | 95,7 |
5 | Piotr Jońca | Tarnobrzeg | 31,0 | 22,5 | 28,6 | 29,9 | 31,7 | 31,4 | 30,0 | 29,0 | 32,5 | 95,6 |
6 | Michał Wojtaszek | Tarnobrzeg | 30,8 | 31,0 | 29,0 | 14,1 | 23,2 | 24,2 | 24,4 | 25,0 | 31,0 | 92,8 |
7 | Jakub Czekański | Krosno | 30,0 | 25,5 | 31,3 | 29,5 | 8,7 | 7,5 | 28,4 | 18,0 | 14,5 | 90,8 |
8 | Michał Gorczyca | Bochnia | 13,0 | 31,3 | 17,0 | 13,2 | 8,3 | 27,6 | 22,0 | 8,0 | 28,8 | 87,7 |
9 | Michał Zarych | Krosno | 25,2 | 23,4 | 7,3 | 29,0 | 9,0 | 28,0 | 8,5 | 3,7 | 11,9 | 82,2 |
10 | Filip Badylak | Bochnia | 27,4 | 27,0 | 19,0 | 7,0 | 7,4 | 17,0 | 25,0 | 12,6 | 26,8 | 81,2 |
11 | Jakub Csontos | Humenne | 13,7 | 23,4 | 27,3 | 23,0 | 27,5 | 22,7 | 18,0 | 20,6 | 11,9 | 78,2 |
12 | Michał Śliwiński | Krosno | 25,1 | 3,4 | 20,8 | 6,3 | 2,0 | 17,9 | 32,0 | 12,0 | 3,0 | 77,9 |
13 | Rusinko Maros | Stropkov | 22,5 | 27,5 | 24,4 | 17,1 | 21,5 | 25,6 | 24,3 | 22,6 | 20,3 | 77,5 |
14 | Samuel Birkner | Presov | 4,0 | 11,5 | 6,5 | 13,9 | 6,6 | 13,0 | 9,4 | 17,2 | 18,6 | 49,7 |
Wyniki seniorzy:
Lok | Imię i nazwisko | Klub | Runda zasadnicza | Runda finałowa | Suma z 3 | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
1 | Palo Polonec | Martin | 19,0 | 22,0 | 39,5 | 40,9 | 12,0 | 41,0 | 41,0 | 14,5 | 40,9 | 122,9 |
2 | Waldemar Mroczek | Kutno | 38,7 | 41,9 | 8,0 | 11,6 | 42,0 | 36,0 | 36,1 | 19,0 | 37,3 | 122,6 |
3 | Jerzy Bodaszewski | Zręcin | 36,7 | 34,3 | 38,0 | 36,0 | 40,7 | 21,0 | 36,5 | 16,2 | 42,9 | 121,6 |
4 | Michał Słyś | Krosno | 32,1 | 8,3 | 2,3 | 3,4 | 36,1 | 39,0 | 27,6 | 15,0 | 42,2 | 117,3 |
5 | Miro Polonec | Martin | 7,6 | 27,5 | 33,0 | 23,1 | 39,6 | 38,4 | 7,6 | 38,4 | 15,0 | 116,4 |
6 | Jerzy Włodarczyk | Chrzanów | 30,3 | 19,0 | 25,0 | 33,0 | 37,6 | 38,2 | 36,3 | 37,2 | 13,0 | 113,0 |
7 | Michał Olewnik | Kutno | 30,0 | 13,0 | 35,1 | 23,0 | 32,3 | 39,5 | 33,1 | 18,5 | 14,5 | 107,7 |
8 | Bartłomiej Modrzejewski | Kutno | 34,6 | 25,6 | 25,0 | 33,1 | 34,6 | 29,6 | 33,3 | 34,8 | 24,4 | 104,0 |
9 | Henryk Krupa | Krosno | 26,7 | 32,8 | 35,2 | 30,1 | 13,0 | 34,8 | 29,0 | 33,0 | 2,0 | 103,0 |
10 | Maciej Krupa | Krosno | 33,0 | 31,8 | 29,3 | 30,0 | 32,7 | 34,0 | 34,0 | 33,1 | 32,5 | 101,1 |
11 | Janusz Żak | Tarnobrzeg | 24,8 | 32,3 | 32,7 | 26,5 | 29,8 | 13,4 | 34,1 | 27,1 | 24,4 | 99,1 |
12 | Robert Kopacz | Krosno | 29,7 | 35,0 | 29,5 | 16,0 | 12,0 | 30,0 | 2,0 | 27,5 | 12,5 | 94,7 |
13 | Michal Hricinda | Humenne | 25,7 | 25,8 | 29,6 | 28,9 | 28,3 | 31,9 | 33,0 | 28,8 | 28,0 | 94,5 |
14 | Štefan Csontos | Humenne | 5,6 | 29,1 | 18,9 | 14,2 | 19,0 | 22,5 | 28,0 | 29,5 | 30,4 | 89,0 |
15 | Attila Csontos | Humenne | 5,4 | 26,5 | 27,8 | 30,1 | 26,4 | 30,0 | 28,7 | 26,3 | 25,7 | 88,8 |
16 | Mateusz Kopacz | Krosno | 26,8 | 15,6 | 29,4 | 23,5 | 30,0 | 29,0 | 28,1 | 26,5 | 3,0 | 88,4 |
17 | Tadeusz Sawicki | Grodków | 19,2 | 26,3 | 28,5 | 23,4 | 26,6 | 26,9 | 23,8 | 30,1 | 29,7 | 88,3 |
18 | Grzegorz Data | Bochnia | 21,4 | 19,1 | 22,3 | 29,0 | 28,9 | 30,2 | 27,1 | 11,1 | 28,5 | 88,1 |
19 | Sylwia Sawicka | Grodków | 5,0 | 17,8 | 22,0 | 19,0 | 27,0 | 27,6 | 26,7 | 6,4 | 22,9 | 81,3 |
20 | Henryk Czekański | Krosno | 21,9 | 28,1 | 28,2 | 8,0 | 12,5 | 11,5 | 4,0 | 10,5 | 9,5 | 78,2 |
21 | Michal Dorko | Presov | 22,9 | 19,1 | 24,0 | 13,9 | 25,4 | 25,6 | 22,2 | 26,9 | 8,8 | 77,9 |
22 | Czesław Trzemżalski | Krosno | 24,7 | 25,2 | 16,4 | 15,7 | 22,8 | 11,4 | 24,6 | 11,4 | 3,8 | 74,5 |
23 | Hrabko Maros | Stropkov | 7,5 | 18,2 | 19,3 | 21,3 | 24,2 | 14,1 | 11,3 | 24,6 | 24,3 | 73,1 |
24 | Miroslav Salak | Humenne | 21,7 | 23,4 | 24,2 | 25,3 | 16,7 | 22,7 | 20,8 | 23,3 | 4,0 | 72,9 |
25 | Miroslav Dorko | Presov | 17,0 | 20,4 | 9,2 | 20,5 | 5,6 | 20,3 | 19,9 | 7,4 | 23,3 | 64,2 |
26 | Jan Peżina | Presov | 5,6 | 2,1 | 21,2 | 3,8 | 5,3 | 14,3 | 6,1 | 25,1 | 6,0 | 60,6 |
27 | Kamil Birkner | Presov | 17,5 | 12,1 | 6,1 | 16,5 | 16,1 | 19,8 | 6,5 | 20,0 | 18,4 | 58,2 |
28 | Rastislav Kičura | Humenne | 10,1 | 15,0 | 19,0 | 19,5 | 19,3 | 9,9 | 15,7 | 16,7 | 13,5 | 57,8 |
29 | Peter Jusko | Humenne | 15,5 | 12,3 | 3,8 | 20,3 | 8,7 | 9,1 | 16,3 | 8,0 | 21,0 | 57,6 |
30 | Gabriel Hudak | Presov | 16,1 | 3,2 | 17,5 | 5,2 | 20,0 | 16,8 | 13,4 | 5,3 | 17,9 | 55,4 |
31 | Ember Alexander | Stropkov | 14,7 | 12,0 | 0,0 | 9,7 | 11,4 | 8,8 | 2,0 | 2,0 | 7,0 | 38,1 |
Rekord Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Krośnie w kategorii F1N: 42,9 s. - Jerzy Bodaszewski - Zręcin POL
Rekord Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR w Krośnie w kategorii F1L: 246,0 s - Palo Polonec - Martin SVK
Sędziowie chronometrażyści: Maria Tomala, Elżbieta Krupa, Edward Dyląg, Maciej Bęben
Kierownik startu: Sławomir Dyląg
Kierownik zawodów: Henryk Krupa
Sędzia główny: Adam Kopacz