W ostatnią sobotę zimowych ferii Gminny Ośrodek Kultury oraz Klub Młodzieży w Kopytowej zorganizowali Turniej Piłki Siatkowej reprezentacji sołectw. Była to ostatnia impreza cyklu "Ferie 2012". W turnieju swe reprezentacje wystawiły: Kopytowa, Szczepańcowa, Świerzowa Polska, Zręcin oraz Żeglce. Składy drużyn:
Kopytowa: Tomasz Munia, Wojciech Munia, Patryk Munia, Wojciech Jaskółka, Jakub Rachwał, Jakub Dziadosz, Marcin Kobak, Hubert Orlof, Piotr Buczyński
Szczepańcowa: Rafał Wójtowicz, Tomasz Tomasik, Paweł Gładysz, Patryk Sidor, Aleksander Szwedo, Kamil Bonczar, Bartosz Kurdziel
Świerzowa Polska: Piotr Kozubal, Michał Kozubal, Marek Kozubal, Marek Łapka, Piotr Ginalski, Bartosz Brzana, Damian Kłusek
Zręcin: Maciej Prętnik, Kamil Prętnik, Krzysztof Kozubal, Krzysztof Krężałek, Mirosław Guzik, Konrad Dranka, Tomasz Borek
Żeglce: Karolina Bularska, Jacek Dubis, Sylwester Skalski, Tomasz Laskoś, Arkadiusz Frużyński, Michał Wolski, Roman Skowron, Grzegorz Węgrzynowski, Mateusz Grzesik
Wyniki:
Świerzowa Polska - Szczepańcowa 2:0 (20:13, 20:16)
Kopytowa - Zręcin 2:0 (20:17, 20:16)
Żeglce - Świerzowa Polska 0:2 (16:20, 10:20)
Skład drużyny z Żeglec: Michał Wolski, Mateusz Grzesik, Karolina Bularska, Grzegorz Wegrzynowski, Arkadiusz Frużyński, Jacek Dubis
Szczepańcowa - Zręcin 2:0 (20:11, 22: 20)
Kopytowa - Żeglce 2:0 (20:10, 20:11)
Skład drużyny z Żeglec: Michał Wolski, Roman Skowron, Karolina Bularska, Grzegorz Węgrzynowski, Arkadiusz Frużyński, Tomasz Laskoś oraz Mateusz Grzesik
Zręcin - Świerzowa Polska 1:2 (19:21, 20:18, 15:13)
Kopytowa - Szczepańcowa 1:2 (19:21, 20:16, 13:15)
Żeglce - Zręcin 2:0 (20:17, 22:20)
Skład drużyny z Żeglec: Michał Wolski, Arkadiusz Frużyński, Karolina Bularska, Sylwester Skalski, Tomasz Laskos, Mateusz Grzesik
Świerzowa Polska - Kopytowa 0:2 (20:22, 17:20)
Szczepańcowa - Żeglce 2:1 (20:17, 10:20, 15:13)
Skład drużyny z Żeglec: Michał Wolski, Arkadiusz Frużyński, Karolina Bularska, Sylwester Skalski, Tomasz Laskoś, Mateusz Grzesik
Tabela:
Lok. | Zespół | M | P | S | MP |
1 | Kopytowa | 4 | 10 | 7-2 | 174-143 |
2 | Świerzowa Polska | 4 | 8 | 6-3 | 171-149 |
3 | Szczepańcowa | 4 | 7 | 6-4 | 167-166 |
4 | Żeglce | 4 | 4 | 3-5 | 132-169 |
5 | Zręcin | 4 | 1 | 1-8 | 153-178 |
Wyróżnienia:
Najwszechstronniejszy: Tomasz Munia Kopytowa
Atakujący: Damian Kłusek Świerzowa Polska
Zagrywający: Patryk Munia
Sędziowali: Bogusław Pacek, Wojciech Jaskółka
Pamiątkowe dyplomy i puchary (dla trzech pierwszych drużyn) wręczał Dyrektor GOK Chorkówka Bogusław Pacek
Organizatorzy turnieju dziękują Marianowi Janikowi radnemu Rady Powiatu Krośnieńskiego i sołtysowi sołectwa Kopytowa za pomoc w organizacji turnieju i zapewnienie smacznego ciepłego posiłku.
Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.