• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Dobiegają końca kolejne etapy prac przewidzianych na rok 2017. Budowa kaplicy rozpoczęła się na wiosnę bieżącego roku. W chwili obecnej wykonywana jest więźba dachowa.

W poniedziałek 2 października na wieży kaplicy zamontowany został krzyż, który wykonany został przez Mariusza Wityńskiego. 
Wiele prac udało się zrealizować dzięki mieszkańcom naszej parafii, którzy pomagali przy ich wykonaniu. Działania opierały się na odwodnieniu budynku kaplicy (wkopano rury oraz studzienki odprowadzające wodę), parkingu cmentarnym  (wybrano ziemię i utwardzono teren parkingu), ogrodzeniu, zamontowaniu krzyża na kaplicy oraz podwyższeniu krzyża na cmentarzu.
Za te prace chcielibyśmy podziękować w szczególności Stanisławowi Sajdakowi, który oprócz pełnienia funkcji skarbnika budowy kaplicy, cały czas nadzoruje i kieruje pracami, a także ma największy wkład w wykonywanych na placu budowy czynnościach. Oprócz Stanisława, często pomagali także : Marek Maciejczyk, Marek Banaś, Grzegorz Węgrzynowski, Mariusz Wityński, Maciej Bęben, Daniel Skalski, Kamil Forystek, Krzysiek Łopatkiewicz. Sporadycznie pomocą służyli również inni mieszkańcy naszej miejscowości. W pracach na cmentarzu uczestniczyli również mieszkańcy Chorkówki.
W imieniu Rady Sołeckiej serdecznie dziękujemy tym wszystkim, których powyżej wymieniliśmy i prosimy o wsparcie w razie potrzeby przy kolejnych pracach.
Poniżej link do galerii z prac przy budowie kaplicy.


https://photos.app.goo.gl/Ny4ocFWpkWQcTfIw2